Články

Kategórie
 
 
 
 
 

V posledných rokoch sa akoby roztrhlo vrece s elektrickými verziami dopravných prostriedkov. Možno ste si to všimli už aj vy. Veď sa stačí prejsť po uliciach mesta a určite stretnete niekoho, kto sa vezie na elektrickom vozíku, preháňa sa pomedzi autá v zápche na elektrickej kolobežke, alebo sa len tak vozí po uliciach na elektrickom longboarde.

Pýtate sa čo to je longboard? V podstate je to druh skateboardu. Ale nie je vôbec novým druhom. Longboard vznikol v podstate v rovnakom čase ako prvé skateboardy. Jeho prvotnou funkciou bolo prepraviť človek z bodu A do bodu B. Oproti klasickým skateboardom, ktoré poznáme dnes, bol trochu dlhší a kolesá mal väčšie. Je tomu tak aj teraz. Len variácií je mnoho. A k tomu sa najnovšie pridal ešte aj elektrický typ longboardu.

 

Možno tomu nebudete veriť, ale v skutočnosti sa prvé elektrické bicykle objavili už pre viac ako 100 rokmi. Teda údajne. Ale možné to je, pretože 19. storočie je známe tým, že ľudia po celom svete skúšali skoro všetko čo sa elektriny týka. Najlepším príkladom je Nikola Tesla, vďaka ktorému máme také bežné veci, ako žiarovky, rádio a podobné elektrické zariadenia. No prvé elektrické bicykle na praktické využitie sa na svete objavili až začiatkom 90. rokov minulého storočia. Postupne sa vyvíjali a dnes už ponúkajú nemalé výhody v porovnaní s inými typmi prepravy.

 

Určite ste si už všimli, že sa v posledných mesiacoch rapídne zvýšil počet ľudí, ktorí začali využívať trochu netradičný spôsob prepravy v uliciach našich miest. A možno ste už aj vy začali uvažovať o tom, či by aj pre vás nebolo dobré zaobstarať si elektrickú kolobežku. Asi každému je jasné, v čom spočíva výhoda ich používania. Tých výhod je vlastne viac. Ale poďme pekne po poriadku...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia